Загалом військова оптика це біноклі, монокуляри, приціли, окуляри та прилади нічного бачення. Такі прилади призначені для пневматичної, автоматичної, снайперської або іншої зброї.
Оптичні приціли — особливий вид додаткових засобів для стрільби
Приціл є важливим інструментом для стрільців, які хочуть виконувати свої функції з максимальною результативністю та точністю на дальних дистанціях. Ці пристрої складаються з металевого корпусу у формі циліндру, який має об’єктив і окуляр.
Між лінзами окуляра встановлена прицільна сітка, кріпиться такий пристрій на зброю за допомогою кронштейну. Правильне коректування стану сітки виконується шляхом мікрометричних гвинтів. На деяких моделях є світлодіодне підсвічування для стрільби поночі.
Вибір оптичного прицілу здійснюється з урахуванням типу зброї, дальності стрільби та деяких інших факторів. Виходячи з цього, всі оптичні приціли можна оцінити за трьома напрямками:
- параметри збільшення – вони дозволяють наблизити ціль по максимуму, перебуваючи при цьому далеко від неї;
- змінна кратність – суть характеристики полягає у збільшенні об’єкта залежно від дистанції;
- фіксована кратність – зброя використовується лише тоді, коли стрільба ведеться з одного місця;
- дуальна енергія – у цьому випадку акцент робиться на здатності оптики витримувати віддачу.
Різні моделі прицілів вирізняються вагою, форматом, розміщенням прицільної сітки та декотрими іншими функціями, завдяки яким кожен пристрій вважається унікальним.
Як працюють тепловізійні приціли
Тепловізійний формат прицілів належить до сегмента цифрових приладів, які вміють робити візуалізацію теплового випромінювання цілі. Таким чином за їх допомогою можна наводити зброю навіть в повній темряві. Прилади такого виду використовуються в багатьох сферах, включно у військовій.
До найбільших переваг цього виду оптики відносять можливість здійснювати стрільбу на великих дистанціях в умовах поганого бачення. Для роботи в темряві не потрібно використовувати додаткові джерела освітлення.
Забезпечуючи високу точність, оптичні приціли надзвичайно стійкі до впливу зовнішнього середовища, а тому їх можна застосовувати в дощову, туманну чи сніжну погоду.
Обирайте військову оптику, враховуючи її характеристики та надійність у використанні.