Скільки українські клуби заробляють в еврокубках

Written by: kiman

Старт еврокубкового сезону 2023/24 для українських клубів вийшов з розряду “краще не пригадувати”. Але в боротьбу ще не вступив чемпіон країни Шахтар. Гірники за виступ в Лізі чемпіонів зароблять сумму, яка дозволяє з оптимізмом дивитися в майбутнє. Другий представник України в групових турнірах луганська Зоря вже багато років формує свій клубний бюджет завдяки призовим від УЕФА.

Призові існують не тільки в футболі, а й на азартних платформах акі vbetua, забирати які можна сидячи вдома на дивані. Проте розмір призових залежить тільки від вас і вашого розуміння футболу.

Сумний антирекорд

В цьому сезоні в єврокубках стартували 5 українських клубів. Але якщо від полтавської Ворскли ніхто і не очікував звитяг, то Дніпро-1 та Динамо відверто розчарували.

Дніпро-1 став автором сумнівного антирекорду — віце-чемпіон України спочатку не зміг пройти кваліфікацію до групового турніру Ліги чемпіонів, далі до групового етапу Ліги Європи і в кінці до групового турніру Ліги конференцій. Вихід в груповий етап Ліги чемпіонів гарантував би команді з берегів Дніпра 18 мільйонів євро (!). До групового турніру Ліги Європи — більш 5 мільонів євро (призові за вихід до групи складають 3,63 мільйони, перемога оцінюється в 630 тисяч, нічия — у 210 тисяч євро, “історичний рейтинг” приніс би віце-чемпіону України близько двух мільонів євро). При виході у груповий етап Ліги конференцій каса клубу поповнилася б на трохи меншу сумму (участь у груповому турнірі оцінили в 2,94 мільйони євро,перемога в групі — 500 тисяч, нічия — 166 тисяч + “історичний рейтинг”). Дніпро-1 відразу став головним фінансовим невдахою українського клубного футболу, а його “звитяги” в єврокубках нагадали виступ збірної України на Євро-2016, де жовто-блакитні програли всі три матчі і стали найгіршою командою турніру. 

Неприємно вразило своїх фанів і київське Динамо. Підопічні 78-річного патріарха тренерського корпусу румуна Мірча Луческу не змогли пройти кваліфікацію Ліги конференцій, яка гарантувала киянам призові від УЄФА в розмірі 5 мільйонів євро. Кияни займали 30-місце в рейтингу і тільки виплати за “історичний рейтинг” для Динамо складали б 1,42 мільйони євро. Тобто, якщо б синьо-білі програли б всі 6 матчів групового турніру Ліги конференцій, клуб отримав би 4,36 мільйони євро. 

Стабільність Зорі 

Бронзовий призер чемпіонату України луганська Зоря не змогла пройти кваліфікацію Ліги Європи і зіграє в груповому турнірі Ліги конференцій. Команда з міста, яке вже 10-й рік як окуповано країною 404, останній час формує свій клубний бюджет майже виключно з призових, які заробляє в еврокубках. Цей сезон не буде винятком. 

Космічні призові Шахтаря

Чемпіон України напрямую потрапив до групового турніру Ліги чемпіонів, що гарантує дончанам абсолютно шалені для решти українських команд 40 мільйонів євро. 16,64 мільйона євро Шахтар отримує за вихід до групового турніру. 21,603 мільйона складають виплати за “історичний рейтинг”. І доходи від продажу ТБ-прав, які вимірюються в сотнях тисяч євро. І це ще не все, адже перемога в груповому етапі найпрестижнішого клубного європейського турніру можете принести додаткові призові в розміри 2,8 мільйона євро (!), а нічия оцінюється в 930 тисяч євро. Є за що боротися!  

Share This Article