Саме під час цієї процедури, як правило, дізнаються стать дитини. Однак не менш важливо, що скрінінг 2 триместру демонструє багато принципових показників здоров’я малюка. Поговоримо про найбільш розповсюджені питання щодо цього дослідження.
1. На якому терміні проводять другий скринінг?
Правдивість результатів скринінгу можлива лише в тому випадку, якщо зробити його у конкретний проміжок часу. Для другого пренатального скринінгу цей період — від 16 до 21 тижня.
2. З чого складається дослідження?
Якщо говорити про розгорнутий скринінг, то це тест, який містить не лише деталізоване ультразвукове дослідження. Також у вагітної беруть кров із вени для проведення біохімічного аналізу.
3. Навіщо проводять друге планове УЗД?
Попри принципову значущість для батьків, визначення статі не є головною метою другого УЗД. Ця інформація зазвичай не має великої ваги для лікарів (за винятком виявлення хвороб, що передаються генетично за статевою ознакою). Більш важливими для медиків є такі показники, як:
- розміри малюка;
- локалізація та розмір плаценти;
- наявність чи відсутність багатоводдя;
- ширина цервікального каналу та довжина шийки матки;
- наявність і особливості всіх органів у дитини;
- ймовірність хромосомних захворювань.
Після перевірки й співвіднесення результатів лікарі можуть рекомендувати піти на додаткові дослідження.
4. Чи завжди під час другого скринінгу визначають стать дитини?
Зазвичай медичний протокол не позиціонує визначення статі малюка як обов’язковий параметр. Проте лікарі кажуть батькам цю інформацію (або, навпаки, не кажуть, якщо майбутні мама й тато не хочуть дізнаватися про це). Однак бувають ситуації, коли дитина так повернулася, що спеціаліст на УЗД не може побачити, хлопчик це чи дівчинка. В цьому випадку доведеться чекати на наступне дослідження (не обов’язково планове).
5. Чи є безпечним ультразвукове дослідження?
УЗД є однаково безпечним і для мами, і для малюка. За необхідності його можна проводити не лише три рази за планом, а й більше. Як правило, ультразвукове дослідження роблять п’ять разів: три — планово, один — на самому початку для підтвердження факту вагітності, ще один — перед пологами.
Великий вибір діагностичних центрів та УЗД-спеціалістів ви знайдете в базі doc.ua. Завдяки сервісу можна вибрати саме той варіант, який найкраще підходить вам. Відгуки, детальна інформація, прайс — усі ці дані доступні на сайті абсолютно безкоштовно.